To już najwyższy czas na lepsze życie. Prawda? Co do założeń to już wiemy co musimy zmienić by zmienić nasze życie. Jeżeli nie – to koniecznie zacznij od tego artykułu.

Dlatego zaczynamy działać. Nie czekamy na jutro. Nie odkładamy tego na później. Wiem, że masz dużo pracy, dużo zajęć domowych, dużo się dzieje u Ciebie.

Ja to wszystko wiem. Tylko to Ty musisz odpowiedzieć na pytanie czy chcesz za miesiąc / rok być w tym samym miejscu? Czy może jednak zrobisz dziś coś inaczej by za miesiąc / rok być jednak lepszą wersją siebie?  By wieść lepsze życie?

Wiesz dobrze, że robiąc wszystko tak jak do tej pory tak samo – otrzymasz to samo. Zatem jest to świetny moment do tego by pokusić się o zmiany. Zawalczyć o lepsze życie.

Znajdz dla siebie dziś trochę wolnego czasu. Nie masz nic ważniejszego na głowie niż swoje życie. Nie masz nic ważniejszego niż przeżycie go ciekawie i satysfakcjonująco. Ja w każdym razie nie mam. Czy te wszystkie rzeczy pilne i ważne, które masz zaplanowane na dziś przyczyniają się do tego, że w przyszłości będzie Ci się żyło lepiej?

Dlatego dziś zaczynamy projektować nasze przyszłe życie. Tak. Zaprojektujmy życie. Potraktujmy je jak projekt. Najważniejszy projekt. Podzielmy go na obszary. Możesz to zrobić wykorzystując koło życia lub skupić się na najważniejszych obszarach tj:

Relacje

Zdrowie

Powołanie (misja i wizja)

Niezależność finansowa

A teraz poświęć tyle czasu ile potrzebujesz by dokładnie zobaczyć gdzie chcesz być w tych obszarach. Zobacz się, –  jak wyglądają Twoje relacje, zdrowie, misja życiowa, poziom życia – gdy jesteś szczęśliwa/ szczęśliwy.

Pomyśl o projektantach, project managerach, którzy projektują urządzenia, domy. Te projekty nie stanowią sterty przymiotników, spisu życzeń. Nie stwórz listy brzmiącej: chcę mieć udany związek, być zdrowa, żyć w pełni i mieć dużo pieniędzy.

Jeżeli tylko tyle masz do powiedzenia na temat swojego życia to wiele raczej się nie zmieni w nim w najbliższym czasie.

Dopóki nie zobaczysz siebie jako osoby, która wiedzie właśnie to wymarzone życie, nie zobaczysz jak ona wygląda, jak się zachowuje, co czuje, jak rozmawia z innymi – to szybko w Twoim życiu nic się nie zmieni. Im bardziej realnie poczujesz, zobaczysz w wyobraźni swoją przyszłość – tym zwiększasz szanse na dotarcie do tego miejsca.

Czy wiesz, że nasz mózg nie widzi różnicy pomiędzy tym co dzieje się naprawdę a tym co sobie wyobrażamy?

Nie wierzysz?

Wyobraź sobie sytuację:

Siedzisz w knajpie. Jest fajnie. Masz szklankę z piciem. Wychodzisz do łazienki. Wracasz. Pijesz dalej swoje picie. Podchodzi kloszard i mówi, że właśnie napluł Ci do tej szklanki. Spoglądasz i widzisz faktycznie resztki śliny…

Czy zrobiło Ci się niedobrze? Czy Twoje ciało, twój organizm przypadkiem nie zacisnął się na wyobrażenie tej obrzydliwości? Fakt, jest taki, że machina chemiczna naszego organizmu ruszyła na samo wyobrażenie czując obrzydzenie, wstręt. Nasz układ nerwowy został pobudzony. Pomimo, że to Ci się nie przytrafiło naprawdę. Na szczęście.

Dlatego wyobrażanie ma ogromną moc. Nie doceniałam jej. Wręcz drwiłam mówiąc, że będę sobie tak mocno wyobrażać moją figurę aż schudnę. Jednak to chodzi o to by zobaczyć jaki efekt końcowy ma mieć nasz projekt. To tak jak artysta oczami wyobraźni widzi swoje dzieło. Widzi każdy jego szczegół. Czuje każdy element, który ma do stworzenia. To po to mamy właśnie wyobrazić sobie naszą przyszłość. By wiedzieć dokładnie gdzie idziemy. By wiedzieć czy zbliżamy się czy oddalamy od naszego celu.

Zrób to dziś. Pisz, rysuj, wizualizuj. Zobacz siebie.

***

Jak to mawiają Ci, którym się udało – zaczynaj z wizją końca.

***

A teraz mam dla Ciebie niespodziankę. Jeżeli chcesz zmienić swoje życie, jeżeli wiesz, że już dłużej nie chcesz stać w miejscu, jeżeli chcesz porozmawiać o swojej przyszłości to zapraszam Cię na spotkanie ze mną w poniedziałek
26 sierpnia w Warszawie w kawiarni Tag (WOLA) o godzinie 17-ej.

Zapraszam wszystkich, którzy potrzebują inspiracji i wiatru w żagle:). Rozmowa dobrze nam zrobi a potem do dzieła.

Daj mi koniecznie znać, że przyjdziesz na adres: kontakt@lessthanperfect.pl

I koniecznie przygotuj się na dalsze kroki. To dopiero początek naszych przemian.

Jeżeli uważasz, że ktoś również chce zmienić swoje życie – daj mu znać przesyłając mu link do tego artykułu. Dziękuję.