zacznij działać

Jak na Was działa hasło „Działaj” „Zacznij działać”? Bo ono u mnie wyzwala cały wachlarz emocji i uczuć. W dobie cytatów, mówców motywacyjnych – nawołanie to atakuje mnie codziennie. A na insta to już policzkuje systematycznie wyzwalając tęsknotę za stanem, w którym miałabym tyle siły i odwagi by być jego naczelnym orędownikiem. Czy któraś z Was czuje, że jest w stanie zawieszenia, niemocy? Że jej życie nie do końca realizuje jej scenariusz?

Jeżeli tak – to chcę Wam powiedzieć, że bardzo dobrze znam ten stan. Ileż razy próbowałam próbować działać. W końcu nauczyłam się tolerować ten stan niemocy, bierności, stagnacji. A hasło „działaj” działało – ale jak płachta na byka.

Zatem co? Powiedzieć Wam – Działajcie! …?….

……

……

……

Presja działania okazywała się równie skuteczna jak na osoby w depresji hasło by wzięły się w garść. Większego poczucia nieudolności nie da się już w człowieku zaszczepić.

Ja wezwanie do działania zatrzymam dla Was na później.

Z miejsca niemocy, bezradności i stagnacji – nie da się wskoczyć od razu w ferwor działania. Ale to też nie oznacza, żeby trwać z założonymi rękami.

Na początek myślę, że fajnie jest wytworzyć dla siebie dużo empatii, wyrozumiałości i ciepła. To też nie dzieje się z dnia na dzień. To nie jest zmiana z dziś na jutro – ale każdego dnia można dorzucić coś co zaprocentuje w przyszłości. Dopiero jak tak przygotujemy sobie grunt to poczujemy, że mamy coś światu do zaoferowania. I bezczelne z NASZEJ strony byłoby zostawić to niezaopiekowane i nieodkryte. Dlatego, jeżeli dziś czujesz, że nie masz możliwości zmienić swojego życia i działać – to też jest ok. Wystarczy, że zadbasz o dziś. A życie samo Ci pokaże, że chce byś odegrała/ odegrał w nim swoją rolę do której zostałaś/ zostałeś stworzony.

CDN – Ciąg dalszy nastąpi – i będą to Wasze historie! Czekam. A sama pracuję nad swoją.

zacznij działać

zacznij działać

 

zacznij działać

ZACZNIJ DZIAŁAĆ

zacznij działaćZACZNIJ DZIAŁAĆ