Marzenia Katarzyna Sadowska

Marzenia. Uwielbiam marzyć. Czy jest coś o czym marzysz? Ale…

Chcieć pisać bloga a pisać. Gdzie jest różnica? Pierwsza o którą się potykam na wstępie jest taka, ze chcieć to chcę już od jakiegoś czasu. Samo pisanie stanowi zaś novum. Od razu czuję palący wstyd czy to co piszę jest już pisaniem czy tylko po…pisywaniem?

Czy popisuję się po…pisując? Przed sobą napewno. Z dużym i ciężkim sercem chce udowodnić sobie, ze chcieć to móc. Że skoro chcę pisać bloga – to mogę pisać. I że nie od razu Kraków zbudowali tak jak mnie od razu nie napiszą się teksty porywające Kogoś. Czy słyszycie jak echem pośród tych kilku wierszy już sapie wymaganie?? Pisać trzeba umieć, żeby pisać trzeba mieć talent i tak w kółko w najrozmaitszych odmianach i odsłonach. Jeszcze się nie rozpędziłam po głębokim wdechu odwagi jaki zaczerpnęłam a już hamuje mnie wymaganie. Wymaganie – wrzód, który krępuje i obezwładnia – tak by nie ruszyć się nawet o krok z miejsca. To wymaganie ustawiło szlaban – za który nie chce przepuścić ani mnie ani tekstów jakie bym mogła napisać. Za wszelką cenę nie pozwala mi zmienić statusu z marzenia na realizację!

A teraz mam pytanie – czy ktoś jeszcze poza mną ma coś co chciałby zrobić ale się boi? Czy ktoś z Was ma marzenia? Truchleje ze strachu z powodu wstydu? Z powodu obaw przed krytyką? Kto z Was uporczywie spycha za wszelką cenę swoje marzenia by nie dopuścić ich do głosu? 

Dużo łatwiej jest poruszać się z garbem wymagań stawianych wobec siebie. Karmić go i pozwalać by rósł. We wszystkich dyskusjach i polemikach oddać mu ostatnie słowo, które uchroni nas przed wstydem. Wyrzec się tego zakrzyczanego pragnienia. Nakrywać go coraz to nowymi wymówkami, które jak z rękawa podsuwa wymaganie. I wciąż pozwalać by były to tylko marzenia.

Więc jeszcze raz zapytam – czy masz coś o czym marzysz by robić? …………..Daj sobie czas……….wsłuchaj się w siebie……….Słyszysz to? Tak, właśnie to co teraz chcesz zatłuc bo nierealne, trudne, bezsensowne, i zdecydowanie nie dla Ciebie.  To właśnie jest „TO”. Przygarnij „TO” bliżej siebie i przynajmniej dziś tego nie dyskredytuj. Spójrz na „TO” jak na najlepszego przyjaciela, który ma dobre wieści. Jak na marzenie, które jest realne. Po które trzeba tylko sięgnąć.

Będzie mi raźniej jeżeli jeszcze ktoś mi pomoże odpierać zarzuty, wymagania i przyłączy się do zrzucania ciężaru wymagań na rzecz radości z działania. Bo kto powiedział, że jak chcemy coś robić to musimy to robić od razu dobrze? Od kiedy jesteśmy w czymś świetni od samego początku? Czy nie jest to tak, że praca, trening i skupienie się na czymś powoduje, że dopiero wówczas osiągamy w czymś wprawę? Czy zaczynając coś – musimy jako poprzeczkę widzieć tych, którzy robią to od dłuższego czasu? Czy ich perfekcjonizm do którego doszli ciężką pracą musi nas powstrzymywać? Czy wymaganie, które stawiamy sobie wobec siebie musi być garbem, który będziemy dźwigać?

NIE!

Ale też jest druga strona medalu. Lub garba – jak kto woli:))). Bo nie chodzi też o to by robić coś byle jak. Proponuję zatem podejście nastawione na rozwój. Myślę, że tym razem  też pomoże? Jeżeli damy sobie przyzwolenie na naukę, damy sobie na to czas – w tym samym momencie zrzucimy brzemię wymagań.

Mam taki genialny plan dla siebie – więc może i dla Ciebie. By nie dać się ograniczeniom i zacząć już dziś swój rozwój. Czyli w moim przypadku jest to nauka pisania. Dotarłam do Pisarki, Ekspertki w tej dziedzinie Krysi Bezubik. Więcej informacji o Krysi znajdziecie tu:

Krysia pomaga zarówno początkującym, jak i doświadczonym pisarzom. Ale też ma bogatą ofertę dla tych, którzy chcą się zwyczajnie bawić słowem. Koniecznie zajrzyjcie. Ale, ale ….

Jeżeli teraz czujesz, że drzemie w Tobie ukryte pragnienie robienia czegoś o czym marzysz i jednocześnie znasz na pamięć listę powodów dlaczego tego nie robisz – to wspólnie z Krysią mamy dla Ciebie konkurs. Niech będzie to Twój pierwszy krok. Najważniejszy bo dokonany dziś.

Opisz to swoje pragnienie w komentarzu. Napisz co Cię ogranicza i co by Ci pomogło. Wspólnie z Krysią wybierzemy 3 zwycięzców, którzy w nagrodę otrzymają do wyboru e-book autorstwa Krysi:

  • Jak pisać blog ekspercki by inni chcieli to czytać?
  • Piszę codziennie.

oraz godzinną konsultację ze mną jak zabrać się za realizację tego marzenia. 

Na odpowiedzi czekamy do 20 lutego 2019 roku.

 

Mam na sobie: 

Marynarka: Born2be

Spodnie: Born2be

Buty: Born2be

Marzenia Katarzyna Sadowska Marzenia Katarzyna Sadowska Marzenia Katarzyna Sadowska Marzenia Katarzyna Sadowska Marzenia Katarzyna Sadowska Marzenia Katarzyna Sadowska Marzenia Katarzyna Sadowska Marzenia Katarzyna Sadowska Marzenia Katarzyna Sadowska Marzenia Katarzyna Sadowska Marzenia Katarzyna Sadowska Marzenia Katarzyna Sadowska

Marzenia Katarzyna Sadowska Marzenia Katarzyna Sadowska

lessthanperfect.pl

Prowadzę te konta Z MYŚLĄ o nauce KOCHANIA nieperfekcyjnego ŻYCIA. Bo życie można przeżyć CIEKAWIE i z dobrą ENERGIĄ. Dlatego LESS THAN PERFECT to miejsce inspiracji dla osób chcących się rozwijać i dla tych co chcą uwierzyć w siebie. To miejsce nauki kochania życia od zaraz i tu zaczynamy od pokochania siebie. To miejsce gdzie zachęcam by zmieniać się wspólnie ze mną na lepszą wersję siebie.  To miejsce nauki odnajdowania szczęścia w codzienności. To miejsce gdzie uczymy się od siebie, szukamy wzajemnych inspiracji. Jeżeli też chcesz coś zmienić w swoim życiu - to zostań ze mną. 

Ostatnie video