Największe kłamstwo naszych czasów

Czy wiesz jakie jest największe kłamstwo naszych czasów? Zastanów się chwilę jakie jest Twoje zdanie a następnie zapraszam Cię do przeczytania mojego. Możesz być kimkolwiek tylko zechcesz! Możesz być każdym. Yes, you can! Przyszło do nas amerykańskie złudzenie, że możemy być każdym. Najdalej posunięte interpretacje głoszą, że wystarczy sobie wymyślić kim się chce być, mocno tego chcieć – i w zasadzie nic nas przed tym nie powstrzyma. Zwyczajnie możesz wszystko!

Piękny dom na Mazurach, bosy bieg co rano po zroszonej trawie, przepyszna smakowa kawa pita na werandzie przed południem – a wszystko to jak tylko rzucisz pracę, której nie cierpisz. Przecież możesz wszystko! Jakże łatwo jest nam wyobrazić siebie na łonie takiej sielanki. I są tacy, którym się to udało. Ale nie wiemy ile jest takich historii, które zakończyły się tragicznie. Gdzie jedynym wyznacznikiem dla takiego postępowania była obietnica upragnionego szczęścia na końcu tej drogi. Bo możesz wszystko. Niech nic Cię nie ogranicza. Sky is the limit.

To co jest wyzwalaczem wielu tragedii przy tak wąskim postrzeganiu zmiany w życiu, jest brak znajomości siebie.

Dopóki nie będziemy właścicielem dokładnej wiedzy na swój temat, na temat swojej osobowości, tożsamości, swoich wartości, swoich talentów, mocnych stron ale też ograniczeń – nie powinniśmy kopiować gotowych recept na sukces. To, co zadziałało u jednych – nie musi tak samo zadziałać u nas. Musimy zdawać sobie sprawę, że jesteśmy ograniczeni w możliwościach zmiany siebie. Zmienić siebie możemy jedynie do pewnego momentu. A rewolucyjne zmiany mogą być wręcz niebezpieczne dla zdrowia. W skrajnym przypadku mogą prowadzić nawet do psychoz.

Dlatego myślę, że warto wkroczyć na świadomą drogę rozwoju osobistego przed rzucaniem dotychczasowego życia i wyjazdem do Australii by szkolić kangury – jeżeli nawet nie wiemy czy kangury są wyuczalne, a w zasadzie to nawet nigdy nie mieliśmy żadnego zwierza w domu a nasze główne przekonanie dotyczy tego, że nie można być nieszczęśliwym w Australii. Na drugim biegunie pomysłów na zmiany mamy samo wizualizowanie naszego szczęścia. Jakkolwiek precyzyjne by ono nie było – poprzestanie na wizualizacji efektu końcowego, również nie odbije się na wzroście naszego potencjału.

To co chcę podkreślić a co nie jest dla wszystkich oczywiste – to rozwijamy się przez całe życie a nie tylko do okresu dorosłości. Dobra wiadomość dla nas jest taka, że wzrostowy potencjał dla rozwoju przypada po trzydziestym roku życia. Więc większość osób czytających mnie jest dokładnie w najlepszym momencie swojego życia by się rozwijać. Więc jeżeli myślisz by się zmieniać, rozwijać – rób tą mądrze. Uwzględnij siebie i to co sprzyja właśnie Tobie. Zacznij od poznania samego siebie.

A czym tak naprawdę jest rozwój osobisty? I tutaj fajnie by osoby zainteresowane rozwojem siebie stworzyły sobie swoją własną definicję rozwoju.

Pytania do zastanowienia:

  1. Czy wierzysz w to, że możesz się zmienić, wzrosnąć?
    Często jest to pochodna naszego przekonania czy uważamy, że inteligencja jest człowiekowi dana raz na zawsze czy jednak można ją rozwijać. Jakie jest Twoje przekonanie?
  2. Czy myśląc o rozwoju myślisz o poszerzaniu zakresu myślenia wszerz czy raczej w głąb? Zwiększanie wiedzy w głąb dotyczy rozwoju w stronę mistrzostwa. Rozwój w szerz – jest częściej spotykany, gdyż nowe jest dużo atrakcyjniejsze.
  3. Co Cię określa, jaka jest Twoja postawa? Działać czy być?
  4. Jakimi wartościami w życiu się kierujesz? Co jest dla Ciebie ważne?
  5. Dlaczego chcesz angażować się w proces rozwoju? Jakie to ma dla Ciebie znaczenie? Co ma Ci to dać w przyszłości?
  6. Czy wśród moich Czytelników są chętni by się rozwijać? A może już pracujecie nad sobą? Dajcie znać na jakim jesteście etapie?

Największe kłamstwo naszych czasówNajwiększe kłamstwo naszych czasów Największe kłamstwo naszych czasów

Wpis powstał przy współpracy z @collibrelife – producentem napojów kolagenowych, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie.