Mogę wszystko ALE ….

Mogę naprawdę dużo zmienić ALE….

Tak sobie myślę, że dzisiejszy post fajnie będzie czytać jeżeli zrobiliście już własne koło życia i macie wiedzę na temat miejsca w jakim się obecnie znajdujecie. Jeżeli nie – to nic straconego. Wskazówki jak je zrobić znajdziecie tutaj. 

Gorąco polecam. To daje solidne podstawy do startu i sięgania w życiu po szczęście. No dobrze – ale część z Was, jestem pewna, że już ma za sobą to ćwiczenie.

Dlatego teraz mając pełny obraz – warto przyjrzeć się swoim „ALE”. I będziemy się im przyglądać dokładnie w tych samych obszarach co przy kole życia.

Jeżeli wiemy gdzie jesteśmy względem tego gdzie chcemy być w przyszłości, tego jak chcemy by wyglądało nasze życie – przyjrzyjmy się co nas powstrzymuje. Gdzie pojawiały się przeszkody, które nie pozwoliły nam jeszcze być w tamtym, docelowym miejscu.

Niech zgadnę: Możesz wszystko ALE teraz nie możesz bo….

  • nie masz pieniędzy,
  • nie masz czasu,
  • nie masz z kim zostawić dziecka,
  • mąż Ci nie pozwala,
  • jesteś za bardzo zmęczona,
  • masz ciężki okres w pracy,
  • bo się źle czujesz.

…. teraz Ty wymieniaj swoje powody. Mogę wszystko ALE

  • ….
  • ….
  • ….

Znasz to? Ja każdy z powodów pielęgnowałam jak nic innego. Byłam w stanie ręczyć za każdy z nich z osobna i wszystkie razem swoją głową. (Dobrze, że nikt tego poręczenia nie wymagał). Bez końca mogłam mnożyć tłumaczenie niepodważalności tych argumentów.

To też wymaga energii. Jest czasochłonne. Dlatego wyczerpana i udręczona przeciwnościami losu powracałam do narzekania na niesatysfakcjonujący poziom życia. I wiedziałam jak bardzo chciałam go zmienić……. ALE

Mogę wszystko ALE. Od dziś to zakazane słowo w kontekście naszych planów. Decydujemy. Czy chcemy zmiany czy nie. Jeżeli nie widzisz opcji zrezygnowania z ALE – to od razu zrezygnuj z planu. Szkoda się obciążać tym złudzeniem i dostarczać sobie kolejnych rozczarowań.

Mogę wszystko ALE – jeżeli rezygnujesz z ALE :)))

To wypisz teraz, w każdym obszarze w którym chcesz coś zmienić, swoje wymówki. I sposoby na ich rozwiązanie. W kreowaniu rozwiązań fajnie jest wykorzystać wszystko to co przy burzy mózgów – czyli brak oceniania pomysłów na początku, szerokie spojrzenie na temat, konsultacje z osobami nie związanymi z problemem. Czy dalej Twoje ALE wydaje Ci się nie do ominięcia?

Mam nadzieję, że już nie roztrząsasz ALE tylko wybierasz, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Jeżeli jesteś w tym miejscu – bardzo chcę Ci pogratulować. Bo już połowę najcięższej roboty masz za sobą.

Tak – dobrze przeczytałaś/ przeczytałeś. Połowę. Prawdziwe podjęcie decyzji – czyli wyeliminowanie wymówek, które miały nas przed sobą samym wytłumaczyć z braku działań – to świetny początek. To co będzie Cię teraz powstrzymywać – to lęk. O lęku więcej przeczytasz tu:

I to jest jak najbardziej naturalne. Jeżeli odczuwasz lęk – to świetnie. Bo to znaczy, że kierunek jest właściwy. Że są w Tobie emocje, które za wszelką cenę nie chcą schrzanić tych planów. Widać, że zależy Ci na realizacji tego przedsięwzięcia. Cieszę się zatem, że już jesteś bardzo blisko sukcesu.

Jeszcze tylko samodyscyplina i gotowe.

Nie chcesz powiedzieć chyba – ?? ALE tego strasznie dużo………

 

 

RAJSTOPY: GATTA 15% zniżki na hasło: PERFECT4GATTA (na nową kolekcję bez rzeczy przecenionych).

SUKIENKA:MANGO

TOREBKA: DEICHMAN

KURTKA: ZARA

BUTY: DeeZee

 

RAJSTOPY: GATTA 15% zniżki na hasło: PERFECT4GATTA (na nową kolekcję bez rzeczy przecenionych). RAJSTOPY: GATTA 15% zniżki na hasło: PERFECT4GATTA (na nową kolekcję bez rzeczy przecenionych). RAJSTOPY: GATTA 15% zniżki na hasło: PERFECT4GATTA (na nową kolekcję bez rzeczy przecenionych).