jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska

Jedzenie dla mózgu. Czym karmić nasz mózg?

Chcę zaproponować Ci nową dietę. Nową również w tym aspekcie, że dokładamy do niej to co należy jeść a nie odejmujemy. Czyli nie skupiamy się w niej na redukcji pokarmów. Podoba Ci się? Mnie bardzo, zwłaszcza, że efektem będzie lepsza praca naszego mózgu. A z czym to się wiąże?

  • lepsza bystrość umysłu
  • Lepsze zapamiętywanie
  • Lepsza koncentracja
  • Szybsze uczenie się

Ciężar właściwy (skoro mowa o diecie – pomówmy o ciężarach) tych korzyści jest tak ogromny, że chyba nie ma sensu wymieniać wszystkiego za co nasz mózg jest odpowiedzialny. I jeżeli go dobrze nakarmimy to jakość naszego życia bez wątpienia wzrośnie.

Będziecie robić zakupy?  To od razu na listę dorzućcie zdrowie. Oto jedzenie dla mózgu. 

Avocado

Borówki, jeżyny

Brokuły

Olej kokosowy

Jajka

Warzywa zielone liściaste

Łosoś

Kurkuma

Orzechy

Gorzka czekolada /kakao – wysokiej jakości

A teraz by wzmocnić efekt poprawy pracy naszego mózgu – ćwiczmy naszą pamięć. Zamiast przepisywać listę, zamiast przekopiowywać wykorzystaj moją ulubioną mnemotechninkę do zapamiętywania. Wypisz pierwsze litery produktów*

A B B O J W Ł K O G

I ułóż zdanie z wyrazów zaczynających się na tą literę. Układając to zdanie dobrze je sobie wyobraź tak by miało ono dla Ciebie jakiś ciąg znaczeniowy. Jeżeli będziesz układać historyjkę – wyświetl ją sobie w wyobraźni – tak by potem móc ją w sklepie przywołać.

Angielski botanik budował ogród. Jak wielki? Łącznie kwiatami obsadził galaktykę.

Powtórz historię. Przypomnij sobie jaka litera odpowiada jakiej pozycji z listy.

I pamiętaj – nie używane organy obumierają – dlatego ćwiczmy nasz mózg, który co do zasady jest leniwy.

Dlatego teraz jest czas na Twoją historię i można wyruszać na zakupy.

 

Powyższa lista produktów zalecana jest przez Jima Kwik’a – pasjonata mózgu. Ale, dzięki publikacjom na instagramie poznałam polską entuzjastkę mózgu, neurolog Magdalenę Dudziak. 

Wszystkich, których zainteresował temat odżywienia mózgu i ciała zapraszam do odwiedzenia bloga Magdy.

***

*Oczywiście produkty możesz nazwać tak jak Tobie będzie wygodniej zapamiętać. (czyli czekolada, gorzka czekolada , kakao – to Twój wybór litery) Kolejność produktów a co za tym idzie kolejność pierwszych liter jest ustalana przez Ciebie.

 

jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska

jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska

jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska jedzenie dla mózgu - Katarzyna Sadowska