Jak zadbać o zdrowie

Jak zadbać o swoje zdrowie? Przecież każdy z nas chce być zdrowy. Jednak nasza codzienność nie zawsze potwierdza racjonalność. Szczególnie w działaniu. Jednak nauka zna już 8 obszarów które w dzisiejszych czasach decydują o tym czy będziemy zdrowi czy nie. I taka nasza natura, że często poszukujemy niesamowitych wynalazków – a tak naprawdę aż tak wiele nie potrzeba byśmy byli zdrowi. Byśmy cieszyli się zdrowiem fizycznym i zdrowiem psychicznym. Jak zatem o nie zadbać? Zapraszam na część 1.

https://www.youtube.com/watch?v=0j41cDYYdxU&t=1s

Lubimy zrzucać winę za to w jakim stanie jest nasze zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne na geny, na uwarunkowania biologiczne. I wszystko to ma znaczenie, ale nie tak wielkie jak temu przypisujemy.

Chciałam się z Tobą podzielić ciekawym, wzruszającym wykładem, który odbył się na SWPS i prowadził go Kelly G Willson – jeden z twórców terapii akceptacji i zaangażowania (Acceptance and Commitment Therapy, „ACT”.

https://www.youtube.com/watch?v=YWFwgTaTRKM

To podejście psychoterapeutyczne zakłada, że poprawa funkcjonowania pacjenta zachodzi dzięki temu, że terapia umożliwia mu zaangażowanie się w pełni we własne życie. Pozwala na podjęcie działań zgodnych z wyznawanymi wartościami.

 

Ma to szczególne znaczenie jak spojrzymy na to jakie rady na zdrowe życie, umożliwiające uniknięcie chorób cywilizacyjnych będących odzwierciedleniem czasów w jakich żyjemy daje Kelly G.

 

I najważniejsze. Nie ma w tym nic odkrywczego. Jednak to prostota tego co możemy dla siebie zrobić i dostępność rozwiązań ma w sobie moc. Niech to będzie wskazówka dla Ciebie by porzucić wszelkie wymówki – dlaczego nie możesz być zdrowy.

Przydatne linki jeżeli już dziś się bierzesz za siebie:

Dietetyk – Marta Michalska

https://www.leczeniedieta.com/home https://www.instagram.com/marta_micha…

Aplikacje do medytacji: 

https://www.headspace.com/headspace-meditation-app

https://www.calm.com/

https://myola.pl/


Jak zadbać o zdrowie