Ciekawość

CIEKAWOŚĆ. Dobrze Wam się kojarzy czy nie? Rewolucja w moim życiu wywindowała ciekawość na królową mojego obecnego stanu. To jej tyle zawdzięczam i chcę świadomie ją gościć codziennie w mym życiu.

Ale od początku:  Za każdym razem jak chcę coś do Was napisać to się boję usiąść do tego i zacząć.

Dlaczego?

Bo nie wiem co mi z tego wyjdzie. A zanim zacznę chciałabym już wiedzieć. Przynajmniej tyle, że będzie OK. Czy faktycznie wtedy bym była bardziej w tym śmiała? Co bym musiała wiedzieć, żeby frywolnie zasiadać i pisać. Czyż moje ograniczenie nie jest tak bzdurne jak to, że obejrzałabym film jakbym wiedziała jak się skończy?

Czy wstaję rano i cieszę się życiem tylko dlatego, że wiem jaki będzie mój dzisiejszy dzień?

No właśnie nie wiem. I to właśnie jest cudowne. I to właśnie odnowiona ciekawość każdego ranka daję mojemu dniu szansę na cos nadzwyczajnego ( no dobra – prawie każdemu* ). Zwabiona ciekawością – dziś już wstaję przygotowana na żniwa pielęgnowanej miłości do siebie i do własnego życia. Przyznaję, że nie zawsze tak było. Z zamierzchłych czasów wyciągnę takie obrazki gdzie uzbrojona po uszy w niepewności czekałam w okopach na to co przyniesie kolejny dzień. Bez krztyny ciekawości.

Świat, swoją nad podziw wspaniałą maszyną, pruł do przodu wtedy i teraz. Wtedy jednak byłam znudzonym obserwatorem. Dopiero zaprzyjaźniając się z ciekawością i wpuszczając ją w różne aspekty mojego życia – pozwoliłam sobie wyjść z okopów, porzucić stan bojowej gotowości i cieszyć się nieznanym, tym co na mnie czeka.

I ciekawości moja – rozrastaj się dalej. Dobrze, że zajrzałaś w zakątek mej duszy, który chce pisać a się boi. Ciekawości, – zaglądam Ci teraz przez ramię bo ciekawi mnie co chcę więcej napisać.

Czy ktoś jest jeszcze ciekawy?

Czego jesteście Wy ciekawi?

*prace trwają

Ciekawość Ciekawość Ciekawość