odchudzanie

Chcesz się dowiedzieć jak schudnąć 8 kg w ciągu dnia? Uważasz, że to niemożliwe? To czytaj do samego końca. Bo  Tobie też może się to udać jeszcze dziś. Mam taką myśl po podzielenia się. Może nie zrewolucjonizuje świata – ale mnie pomogła. Od jakiegoś czasu ciągle dobiega mnie stwierdzenie, że myśl nie jest Tobą. Myśl to tylko myśl. Ty możesz nad nią zapanować. Masz nad nią władzę – inaczej ona będzie Tobą rządzić. I tak się temu przyglądam – i na pierwszy rzut oka, zupełnie tego dualizmu odkleić od siebie nie mogłam. Jak to ? Przecież jak coś myślę to już całą sobą się pod tym podpisuję. Jest to efekt przecież mojego jescestwa. To nie ja myślę? To kto? Zaczęłam się temu przyglądać – jak to jest stanąć obok i poprzyglądać się temu co myślę (już nie wnikam ja czy ktoś inny we mnie).

No i co się zadziało dalej. Zobaczyłam, że do perfekcji opanowałam wszystkie błędy myślenia opracowane przez Seligmanna. Jak mi coś nie idzie to zawsze, we wszystkich płaszczyznach życia – i ani widu, że to może się zmienić. Tu ujrzałam światełko dla podważenia swoich myśli. Ale w obronie swojego myślenia to widzę, że przykładam się do zbierania dokumentacji – by nie dać się zbić tak szybko z pantałyku. Nawet bez większego wysiłku jestem w stanie perorować, że jednak mam rację i bronić argumentacji niezliczonymi dowodami na prawdziwość, zawsze, nigdy itd. Ale z objawieniem przyszła mi koleżanka. Śliczna dziewczyna. Nie o modelkowej figurze – ale też nie gruba. Błyszczące oczy, zdradzające inteligencję i świeżość patrzenia na świat, uśmiech zapowiadający duże poczucie humoru, włosy dające znać o ponadprzeciętnej kobiecości – i od lat MYŚLI, że jest za gruba i tak grubej jej nikt nie pokocha.

I tu czas na fanfary!!! To jest tylko myśl. Ta myśl nie jest nią – bo nie jest gruba. Albo inaczej: tyle samo osób może powiedzieć że jest gruba (bo nie jest anorektyczna) co powiedzieć, że nie jest.

Ona tak tylko MYŚLI. I ona WIE i JEST PRZEKONANA, że tak JEST.

WIĘC: Jeżeli jest to myśl. I jest nieprawdziwa. I można nad nią zapanować – to dlaczego by nad tym nie pomyśleć?? Jeżeli założymy, że to myślenie ma 8 kg błędu. Więc i tak nie jest prawdą. Bo do czego tą prawdę odnosimy. Każdy do czegoś innego – więc kto ma rację? Ale jeżeli udowodnione jest ponad wszelką wiarę, że myśli negatywne, negatywnie przekładają się na nasze zdrowie – to dlaczego nie myśleć w drugą stronę. Też mylić się o te 8 kg. Ale na swoją korzyść. W czym zmieni się myślenie o sobie odbiegające o tyle samo od prawdy w jedną lub w drugą stronę? Jeżeli chodzi o otoczenie: Dalej jedni będą uważali że jesteś za gruba, inni że za chuda a trzeci, że w sam raz – więc w tej materii nic się nie zmienia. Jeżeli zamiast traktować siebie jak przynajmniej 8 kg grubszą a traktować się jak 8 kg chudszą – to czy to coś zmienia? Każdy kto choć raz był na diecie – powinien zrozumieć skutki machiny… tym rządzącej. Chodzi o to, że o tyle samo mijamy się ze stanem faktycznym. Więc na początek – dlaczego nie mylić się na swoją korzyść. Skoro z taką łatwością mylimy się na swoją niekorzyść – głosząc to jako jedyną słuszną prawdę?

I na koniec – co jest prawdą? Gdzie jest prawda na temat tego, że jest się na tyle warzącym by zasługiwać na miłość? Czy to nie są tylko myśli? Którymi możemy zarządzać – i tylko od nas zależy czy na naszą korzyść czy niekorzyść?

Ja już schudłam 8 kg w tej chwili – a Ty?

jak schudnąć jak schudnąćjak schudnąć jak schudnąć jak schudnąćjak schudnąć