stres

Jak myślisz, że nie jesteś zestresowana – to czytaj dalej. Jak jesteś – też czytaj! Ile znasz osób które są mocno zestresowane? Że widzisz to po nich. Że wiesz, że stres bardzo niekorzystnie wpływa na ich stan zdrowia. Spróbuj określić ich liczbę. A teraz pomyśl o osobach od których słyszałeś, ze bolą ich plecy, krzyż, kark, że są ciągle zmęczone, że nie mogą rano wstać. Które skarżą się na wypadające włosy, choroby skóry, czują kołatanie serca. Są rozkojarzone, nerwowe, płaczliwe, lękliwe, zapominalskie…..

Takich osób znacie znacznie więcej, co??

No właśnie. Tak bardzo nie doceniamy tego cichego jegomościa. Może On być naszym przyjacielem i sprzymierzeńcem. Ale jak się z nim odpowiednio nie dogadamy to niestety może nas powolutku ale bardzo systematycznie rujnować.

Otóż mój stres … wzrastał w idealnych warunkach. Brak akceptacji dla siebie, brak aprobaty dla swoich pomysłów, działań. Wartościował wszystko na podstawie opinii z zewnątrz. Mocno obrastał w tłuszczyk i rósł w siłę w momentach w których mocno dewaluowałam wszystko co ze mną związane.

I żeby nie było. My już tak razem w tym duecie od parunastu lat. Ale w końcu musiało się to skończyć. I to nie na mój jasny sygnał. Nie na moje mocne postanowienie, że rozstajemy się, albo, że przynajmniej stres przechodzi na dietę.

Zadecydował o tym mój organizm. To jest niesamowite jaką mądrość ma nasze ciało. Odmówiło posłuszeństwa i tyle. Albo aż tyle. Bo ja pewnie długo bym uważała, że jeszcze dam radę.

Ale nie dałam.

Na szczęście.

W końcu.

I właśnie od tego momentu moje życie się zmienia. Gdybym miała powiedzieć co mnie najbardziej zaskakuje w temacie stresu to to, że jest tak niedocenianym przeciwnikiem. Zwłaszcza ten umiarkowany ale systematyczny. Bo mało kto wie, że przedłużający się stres ma konsekwencje zbliżone do tych po traumatycznych przeżyciach. Więc nie lekceważmy tego. I nie ulegajmy ogólnej presji – że takie mamy czasy. Bo w tych czasach też możemy sobie z tym radzić.

Jeżeli chcecie wiedzieć jak – to zostawcie mi informację w komentarzach, że temat Was interesuje.

stres stres stresstres stres stres stresstres stres