Gdy potęgą jest DZIŚ

A gdyby tak założyć, że w przyszłości będę szczęśliwa gdy będę zdrowa, spełniona, pełna miłości i finansowo zdolna zwiedzać świat – to co musiałabym zrobić?

  • zadbać o zdrowie
  • zadbać o spełnienie, miłość i szczęście
  • zadbać o finanse

I tak w zasadzie sobie myślę, że jakby na to nie spojrzeć to do wszystkich tych „zadbań” prowadzi ta sama droga. Więc może warto na nią wejść dziś by się nią udać w przyszłość? Może właśnie teraz? A nie zakładać, że będę szczęśliwa gdy……

Przeceniamy to co możemy zrobić przez rok, ale nie doceniamy tego co możemy zrobić przez 5 lat. Ponadto, to nasza codzienność buduje naszą przyszłość. Nasze dziś, będzie rzutować na nasze jutro. Nie dzisiejsze plany, nie cele, nie zamiary tylko to co zrobimy właśnie dziś. Te drobne, codzienne rzeczy, które często przepuszczamy niezauważone tworzą nas i naszą przyszłość.

Ile razy zdarzyło Ci się myśleć, że gdy schudnę, gdy zaliczę, gdy się dostanę, gdy zarobię, gdy awansuję…. Czy wierzysz w to, że będę szczęśliwa gdy… / szczęśliwy gdy….

Te wszystkie „gdy” – mamią obietnicą szczęścia. Obiecują, że wtedy to już będzie sielanka.

Będę szczęśliwa gdyBędę szczęśliwa gdyBędę szczęśliwa gdy

Ci, którzy tam doszli – i osiągnęli moment od którego miało już być tylko inaczej – mówią, że to przereklamowana sprawa. Często towarzyszy im odczucie – i to już wszystko? I to już to? To po to tyle czasu? …..niejednokrotnie widzą co stracili by być właśnie w tym miejscu.

Tak mówią. Samej tego jeszcze nie udało mi się doświadczyć. Widocznie się zdekoncentrowałam i główny nacisk położyłam nie na spełnianie mojego „gdy…” tylko na bicie rekordów w ustalaniu coraz to nowych gdy…

Więc już ucząc się na swoich błędach, że nic mi po nieskończonej ilości założeń od których zacznie się moje szczęście jak również ucząc się na błędach innych, że realizacja celu szczęścia na stałe nie daje – warto skorzystać z potęgi dziś. By wygrać jutro.

Często wydaje się nam, że żyjemy w pełni w teraźniejszości. Czy oby napewno?

A jest coś czym się martwisz? Jeżeli tak – to jest to wynikiem tego, że wydarzenia z przeszłości przekładasz na przyszłość. W chwili obecnej jesteś bezpieczna/bezpieczny. Prawda?

Pozwalając myślom bezkarnie się poruszać po naszej głowie dajemy przyzwolenie na to, by doświadczenia z przeszłości układały naszą przyszłość. By pozwalały nam się bać, martwić.To sprawia, że nie starcza nam sił na teraźniejszość. Ale myśli można zmienić. Zmieniając myśli zmieniamy nasze działanie.

Będę szczęśliwa gdy

Dlatego zacznijmy od dziś. Z czystą kartą. Z myślami takimi jakimi chcemy. I nie wybiegajmy w przyszłość. Zostańmy w tym co jesteśmy teraz. Na co teraz masz ochotę? Co możesz dla siebie teraz zrobić?

Będę szczęśliwa gdy

I żeby nie było. Nie jestem przeciwniczką celów ani przeciwniczką myślenia o przyszłości. Ale to wszystko musi mieć swój początek w teraźniejszości. Przeżytej tak – by każdy krok ku przyszłości był przeżyty przez nas najlepiej jak się da. A to znaczy w pełni i to znaczy TERAZ. Stąd zamiast myśleć jak coś zrobić najszybciej jak się da, jak to zrobić by mieć to już z głowy – ja zaczynam myśleć jak zrobić to by było mi jak najprzyjemniej? Nie myślę o efektach. Myślę o tym jak zrobić to najlepiej jak mogę właśnie teraz.

I ta zmiana myślenia chcę by odmieniła moje zmagania o lepszą przyszłość. Zadbanie o fajne dziś. Przecież nikt nie powiedział, że dopiero zrealizowane cele mogą być początkiem naszego szczęścia. W końcu droga jest dłuższa niż bycie na szczycie. Więc dlaczego tak skracać sobie ten moment radości. Zamiast biec na górę – lepiej iść w swoim tempie, rozglądając się dookoła, czerpiąc przyjemność z drogi, urozmaicając ją sobie.

Zaczynam moją drogę po

  • zdrowie,
  • spełnienie, miłość i szczęście
  • finanse

dziś.

I zrobię to tak by już dziś było przyjemnie.

Bo jestem szczęśliwa już dziś, by być szczęśliwą jutro. 

Będę szczęśliwa gdy

#born2be #born2beme #born2benow

SUKIENKA: BORN2BE

BUTY: BORN2BE

Ćwiczenie na dziś:

Pomyśl co musisz dziś zrobić. Musisz – sygnalizuje nastawienie, że nie za bardzo Ci się to chce zrobić, wiesz, że tego się od Ciebie wymaga lub wiesz, że to dla Twojego bądź kogoś bliskiego dobra. A następnie pomyśl co możesz zrobić by wykonanie tej czynności było przyjemniejsze. Jak możesz umilić sobie ten czas? Pamiętaj o zmysłach: wzrok, słuch, węch, dotyk, smak – zobacz na ile sposobów możesz podnieść jakość swojego życia dziś, teraz.

 

Będę szczęśliwa gdy

Będę szczęśliwa gdy

Będę szczęśliwa gdy

Będę szczęśliwa gdy

 

Będę szczęśliwa gdy