Porządki w torebce

Dzień 3 wyzwania – Robimy porządki w torebce! 

Dziś dla odprężenia zajmijmy się przestrzenią wokół siebie. Porządek i ład na zewnątrz pomoże nam zaprowadzić ład wewnątrz nas samych. Na początek proponuję porządki w torebce. W moim wykonaniu torebka jest faktycznym odzwierciedleniem mojej bogatej+różnorodnej+ciekawej+kolorowej = chaotycznej natury. Ilekroć próbuję przerzucić się na małe torebki by nie dźwigać całego „dobytku” orientuję się, że znowu chodzę z torbą wielkości XXL. Wiem i jestem świadoma, że ma ona być dopasowana do mojej wielkości (raczej umiarkowanej patrząc na mój wzrost, – bo szerokość przemilczę) a nie równa moim gabarytom. Ale jak może być inaczej skoro każdego dnia coś do niej dorzucam – a to miarkę by coś zmierzyć w Castoramie, a to książkę by poczytać w kolejce u lekarza, a to paragony, a to błyszczyk, którym pomalowałam rano usta (po tygodniu jest ich 7), a to klucze do śmietnika. I tak już zaledwie po kilku dniach od inwentaryzacji torby – znowu mam podręczny magazyn przy sobie. Jeżeli masz podobnie – to dziś zadajemy temu kłam.

Robimy porządki w torebce. Jak w torebce to i  w portfelu.

Portfel w moim przypadku – to nazwa umowna bo pieniędzy zazwyczaj tam się nie znajdzie. A szkoda – bo akurat portfel to pęka u mnie w szwach.

Głównie z powodu niezliczonej ilości kart ….. (życzę sobie by w przyszłości płatniczych) – a na dzień dzisiejszy lojalnościowych. Pominę fakt, że i tak zazwyczaj w sklepie nie mogę znaleźć właściwej i jeżeli nie mogą mnie odszukać po nazwisku – to karta czeka w zacisznym zakątku na kolejną wizytę.

Dlatego dziś wchodzimy na poziom wyższy. Technologia przyjacielem kobiety:). Idziemy z duchem czasu.

 

Karty lojalnościowe.

Jeżeli chodzi o karty lojalnościowe – polecam aplikację STOCARD.  Dzięki tej aplikacji zbierając karty z całej torebki zobaczyłam, że mam 3 karty Sephora, 3 karty 4F, nie pytajcie mnie o karty do klubów fitness. Je to chyba wyrabiałam myśląc, że z każdą kartą stracę 1 kg. …

I straciłam 1 kg z torebki przerzucając karty do aplikacji:). Takie porządki w torebce to ja rozumiem:). 

Po ilości kart związanych ze sportem dodatkowo  (2 do Intersportu) / 4 do Decathlonu – można by powiedzieć, że naprawdę sport to mój żywioł. (temat do przemyślenia).

 

Kolejna sprawa to paragony.

Paragony trzymamy 2 lata w wyznaczonym do tego miejscu (poza portfelem).  Trzymamy, bo w przypadku kiedy popsuje nam się zakupiony towar, reklamujemy. Ponieważ nie mogłam odszukać nigdy paragonu – wyrzucałam. Ale teraz chcę to zmienić. Rękojmia (na podstawie dokumentu sprzedaży) daje nam prawo żądania wymiany towaru na wolny od wad, żądania obniżenia ceny wadliwego towaru lub żądania odstąpienia od umowy czyli odzyskania pięniędzy – przez dwa lata od daty zakupu. Jeżeli zakupiona rzecz zepsuje się do pół roku od zakupu to sprzedający musi udowodnić że dana wada nie jest wadą ukrytą a po tym okresie to kupujący musi udowodnić, że wada była ukryta. Reasumując – pół roku to minimalny czas jaki trzymamy paragony! Jednak wiem też, że mając ich w nadmiarze – trudno odszukać ten właściwy. Stąd w myśl zasady – jeżeli będziemy w stanie odszukać potrzebny paragon to nic się nie będzie psuło. Ale to nie koniec porad paragonowych bo paragony blakną.

Dlatego polecam aplikacje PARAGON (tutaj można też trzymać karty lojalnościowe) lub  PAN PARAGON ( z tej nie korzystałam).

 

Płać komórką

No i na koniec zostawiłam najlepsze. Z racji swojego zaawansowania technicznego jestem z siebie bardzo dumna gdy płacę telefonem. Ileż to osób mnie pytało już jak to zrobić. Nie wiem czy umiecie wyobrazić sobie satysfakcję osoby, która udziela porad – nazwijmy to w zakresie nowinek  technologicznych – a jest od zarania dziejów analfabetą technicznym. Kto ma tak jak ja, że jak wyskakują okienka na komputerze to klika w nie aż przestaną wyskakiwać bez czytania komunikatów? Nooo…

Ponieważ telefon mam przyklejony do ręki, a wydobycie portfela często wiązało się z nurkowaniem w torbie nawet do 5 minut – to rozwiązanie płatności kartą w telefonie jest dla mnie wręcz dobrodziejstwem.

Jako, że zupełnie nie rozumiem się z Samsungami – podaję jak zrobić to w Apple. Wyszukaj aplikację Apple Wallet – masz ją fabrycznie zainstalowaną. To miejsce do przechowywania kart pokładowych, debetowych, kredytowych, lojalnościowych. Następnie Plusem dodajesz karty. I gotowe!

W Polsce Apple Wallet działa z kartami z takich banków. Informacja pochodzi ze strony Apple:

  • Alior Bank
  • Bank Pekao
  • Bank Zachodni WBK
  • BGZ BNP Paribas
  • Getin Bank
  • mBank
  • Nest Bank
  • PKO Bank Polski
  • Raiffeisen Polbank

Teraz już pozostało Ci tylko powyjmować to co niepotrzebne z torebki i gotowe.  Czy czujesz już lekkość swojej torebki?  Daj znać jak Ci poszło.  Czy porządki w torebce pomogły Ci uporządkować myśli? Ja myślę, że to było w sumie odprężające zadanie. 

Porządki w torebce

Porządki w torebce Porządki w torebce Porządki w torebce

lessthanperfect.pl

Prowadzę te konta Z MYŚLĄ o nauce KOCHANIA nieperfekcyjnego ŻYCIA. Bo życie można przeżyć CIEKAWIE i z dobrą ENERGIĄ. Dlatego LESS THAN PERFECT to miejsce inspiracji dla osób chcących się rozwijać i dla tych co chcą uwierzyć w siebie. To miejsce nauki kochania życia od zaraz i tu zaczynamy od pokochania siebie. To miejsce gdzie zachęcam by zmieniać się wspólnie ze mną na lepszą wersję siebie.  To miejsce nauki odnajdowania szczęścia w codzienności. To miejsce gdzie uczymy się od siebie, szukamy wzajemnych inspiracji. Jeżeli też chcesz coś zmienić w swoim życiu - to zostań ze mną. 

Ostatnie video