włosy

Włosy – kto mnie zna ten wie, kto mnie nie zna też wie, że włosy to ciężki i cienki dla mnie temat.

Okres samostanowienia o sobie rozpoczął się równo z okresem nienawiści do fryzjerów. Wszytko to byli nieudacznicy. Ileż ja im pięknych zdjęć zaniosłam. I te z reklam head&shoulders, z oil of olaz i Margaret Astor. Już wtedy wiedziałam co piękne – fryzjerzy nie. Po wyjściu od nich nikt mi nigdy nie powiedział, że przypominam, którąkolwiek z Pań.

Największa moja metamorfoza „na Panią ze zdjęcia” miała 5 faz.

– pierwsza faza. Decyzja jak chcę wyglądać.

Ze wszystkich przejrzanych magazynów w kiosku (wtedy jeszcze na pewno RUCHU) wybór padł na przepiękną blondynkę. Oczywiście włosy były do pasa. Oczywiście blondynki.

– druga faza: Faza wyjścia z salonu.

Wyszłam o własnych siłach i w najszerszej kolorystycznie palecie brązorudości. Niektórych z tych odcieni natura do dziś nie stworzyła.

– trzecia faza: Poprawka amatorska w domu.

By osiągnąć zamierzony kolor, którego nie udało się fryzjerowi po drodze do domu zakupiłam farbę Pallette z najładniejszą Panią blond na opakowaniu. To był pierwszy raz gdy zobaczyłam jak wygląda przeźroczysty włos.

– czwarta faza: Poprawka profesjonalna.

Tu już nie było miejsca na złe decyzje. To był też moment kiedy koszty przestały odgrywać rolę. Droższego fryzjera nie znalazłam w całej Warszawie. W końcu za błędy się płaci. W tej cenie zadano mi tylko jedno pytanie – „Czy ścinamy też te przepalone końcówki?”. Wiedząc, że jestem w dobrych rękach – oddałam w te ręce całe swoje zaufanie.

– piąta faza: Metamorfoza.

Wyszłam (podobno) o własnych siłach. (Na pewno) wystylizowana na Sinead O’Connor.

Natomiast wraz z pojawieniem się pierwszego siwego włosa dostałam olśnienia. Jakkolwiek to nie zabrzmi – to długo zajęło mi to by zrozumieć, że do fryzjera się chodzi z włosami. I, że jak wielkiego fachu by nie miał w rękach – to jeżeli przyjdę do niego ja – to wyjdę ja. I, że nie ma opcji by wyjść jak Negin (próbowałam), Marianna (próbowałam), SincerelyJules (próbowałam).

włosy włosy włosy włosy włosy włosy włosy włosy włosy włosy włosy włosy włosy włosy włosy włosy włosy włosy włosywłosy włosy włosy włosy włosy włosy