co ja chcę

Co ja chcę? Jak często się o to pytasz siebie? Czy wiesz na co masz ochotę? Właśnie dziś? Właśnie w tej chwili? Niby oczywiste pytanie. Niby same odpowiedzi powinny cisnąć się gotowe do urzeczywistniania. Jednak ja w ciągłym poczuciu tego, że nie mogę pozwalać sobie na to czego chcę – odkryłam, że ja nie wiem czego chcę. Że ja sobie odbieram przyjemność chcenia. Ale takiego konkretnego, doprecyzowanego, namacalnego i takiego aktualnego na teraz.

A jak to jest u Was?? Kiedy ostatni raz odpowiedzieliście – Obojętne mi to?

Bo mnie właśnie się zdarza. I przeraziło mnie to. Jak to? Jak mogę tak bezrefleksyjnie rzucać minuty mojego życia w worek obojętności. Dlaczego te drobnostki pozostawiam niezaopiekowane. Dlaczego nie dbam o nie?

****

Podobno

tak jak robisz rzeczy małe – to tak samo odnosisz się do rzeczy wielkich.
I biorę sobie to do serca.

Miejsce w kawiarni, wybór restauracji, wybór filmu, smak lodów…… pozostawało mi to obojętne. Głupoty. Niewiele to zmienia gdzie siedzisz w kawiarni. No ale, aleeee – jak zaczęłam się zastanawiać dlaczego tak zawładnęła mną obojętność – doszłam do wniosku, że duże znaczenie ma tu fakt, że nie wiem co ja lubię. A nie wiem – bo nie sprawdzam, bo nie kosztuję, bo zatraciłam ciekawość. Przystałam na skromny katalog tego co już znane. Wychodzenie z rutyny, zastanawianie się czego mi dziś potrzeba – zostawiłam na te jakieś 2 tygodnie wakacji w roku. Więc skoro cały pozostały czas to rutyna, skoro nawet nie próbuję sobie uprzyjemniać codziennych dni, skoro nawet nie wpadam na taki pomysł – to jak mam wiedzieć co chcę by mnie spotkało?

Jeżeli obojętności oddaję małe sprawy to dlaczego ma mi zależeć na dużych?? I muszę Wam zdradzić jak niesamowicie wciągająca jest zabawa w testowanie małych rzeczy.

Na jaką herbatę masz dziś ochotę? Pomyśl. Nie sięgaj po tą co zawsze. Rozbudź swoje wspomnienia smakami herbat, które Ci kiedyś smakowały. A może coś innego chcesz się napić? A może czas na wizytę w herbaciarni? A może zioła? Czujesz ile możliwości pomijamy za każdym razem? Jeżeli robimy to z herbatą – dlaczego mamy widzieć rzeczy wielkie wokół nas?

Rozbudźmy w sobie pragnie ciekawości, pragnienie chcenia. Pytajmy siebie na co mamy ochotę. Niech nie przytrafia się nam to co mamy pod ręką. Lub to po co sięgamy z przyzwyczajenia. Albo to co najprostsze bo stoi przed nami. I pamiętaj – zaczynamy od rzeczy małych. Duże mam nadzieję same przyjdą.

Daj znać na co dziś masz ochotę…

a co ja chcę? …

co ja chcę co ja chcę co ja chcę co ja chcę co ja chcę co ja chcę co ja chcę co ja chcę co ja chcę